  • RCH875NP-471K
RCH875NP-471K
advertisement
Manufacturer No:
RCH875NP-471K
HK JDW NO:
738-RCH875NP-471K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
RCH875NP-471K
Step5Bar-code shipping tag
RCH875NP-471K
  • Package / Case
  • Weight
    1.130012g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    RCH-875
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
  • Current Rating
    280mA
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.34Ohm Max
  • Max DC Current
    410mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm