  • RCH855NP-221K
RCH855NP-221K
advertisement
Manufacturer No:
RCH855NP-221K
HK JDW NO:
738-RCH855NP-221K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
RCH855NP-221K
Description:
Quantity:
In Stock : 1022
Step5Bar-code shipping tag
RCH855NP-221K
  • Package / Case
  • Weight
    900.012311mg
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    RCH-855
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    Radial
  • Current Rating
    280mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.04Ohm Max
  • Max DC Current
    280mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    540mA
  • Diameter
    7.8mm
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm