  • RCH50S1R000FS06
RCH50S1R000FS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH50S1R000FS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCH50S1R000FS06
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1Ohm, 1%, 1.285kV, 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCH50S1R000FS06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2017
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Power resistor, Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.285kV
  • Power Rating
    50W
  • Height
    6mm
  • Length
    47.8mm
  • Width
    15.5mm