  • RCH50S12000JS06
RCH50S12000JS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH50S12000JS06
HK JDW NO:
875-RCH50S12000JS06
Description:
Planar Resistors 50W 1.2Kohm 5%
Step5Bar-code shipping tag
RCH50S12000JS06
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.285kV
  • Power Rating
    50W
  • Height
    6mm
  • Length
    47.8mm
  • Width
    15.5mm