  • RCH110NP-180M
RCH110NP-180M
advertisement
Manufacturer No:
RCH110NP-180M
HK JDW NO:
738-RCH110NP-180M
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Datasheet:
RCH110NP-180M
Description:
Quantity:
In Stock : 15355
Step5Bar-code shipping tag
RCH110NP-180M
  • Package / Case
  • Weight
    3.099992g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    RCH-110
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Radial
  • Current Rating
    4A
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    33mOhm Max
  • Max DC Current
    4A
  • Frequency - Self Resonant
    7.1MHz
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Diameter
    10mm
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm