  • RCH110BNP-100M
RCH110BNP-100M
advertisement
Manufacturer No:
RCH110BNP-100M
HK JDW NO:
738-RCH110BNP-100M
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Datasheet:
RCH110BNP-100M
Step5Bar-code shipping tag
RCH110BNP-100M
  • Package / Case
  • Weight
    2.200008g
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    RCH110B
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    4.3A
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Max DC Current
    4.3A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm