  • RCH10S10000JS06
RCH10S10000JS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH10S10000JS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCH10S10000JS06
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1kOhm, 5%, 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCH10S10000JS06
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    10W
  • Height
    15mm
  • Length
    19mm