  • RCE5C1H6R0D0K1H03B
RCE5C1H6R0D0K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RCE5C1H6R0D0K1H03B
HK JDW NO:
535-RCE5C1H6R0D0K1H03B
Description:
RCE 6pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 17131
Step5Bar-code shipping tag
RCE5C1H6R0D0K1H03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.5mm