  • RCE5C1H3R0C0A2H03B
RCE5C1H3R0C0A2H03B
advertisement
Manufacturer No:
RCE5C1H3R0C0A2H03B
HK JDW NO:
535-RCE5C1H3R0C0A2H03B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RCE 3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1435
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RCE5C1H3R0C0A2H03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.5mm