  • RCBS1901213BK1
RCBS1901213BK1
advertisement
Manufacturer No:
RCBS1901213BK1
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-RCBS1901213BK1
Package:
600
Datasheet:
RCBS1901213BK1
Description:
RACK STEEL 13X21X14.25 BLK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCBS1901213BK1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    600
  • Material
    Metal, Steel
  • Housing Material
    Steel
  • Weight
    23lbs 10.4kg
  • Body Material
    Steel
  • Mounting Rails
    Two Pair
  • Published
    2004
  • Series
    RCBS
  • Feature
    Handles
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Table Top Rack Cabinet
  • Color
    Black
  • Depth
    330.2mm
  • Style
    Enclosed, Bottom, Sides, Top
  • Housing Color
    Black
  • Ventilation
    Non-Vented
  • Dimensions - Overall
    13.000 L x 21.000 W x 14.250 H (330.20mm x 533.40mm x 361.95mm)
  • Door
    Doorless
  • Number of Units
    7U
  • Dimensions - Panel
    13.000 L x 17.810 W x 12.280 H (330.20mm x 452.37mm x 311.91mm)
  • Height
    361.95mm
  • Length
    330mm
  • Width
    482.6mm
  • Thickness
    1.21mm