  • RCA2010127RFKEF
RCA2010127RFKEF
advertisement
Manufacturer No:
RCA2010127RFKEF
HK JDW NO:
866-RCA2010127RFKEF
Package:
Datasheet:
RCA2010127RFKEF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 127Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RCA2010127RFKEF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    127Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    400V
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm