  • RCA06033K32FKEA
RCA06033K32FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCA06033K32FKEA
HK JDW NO:
866-RCA06033K32FKEA
Package:
0603
Datasheet:
RCA06033K32FKEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.32kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCA06033K32FKEA
    Select All
  • Length
    1.55mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.32kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    850μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C