  • RCA0603100RFKEAHP
RCA0603100RFKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
RCA0603100RFKEAHP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCA0603100RFKEAHP
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RCA0603100RFKEAHP
Description:
RCA-HP Series, Thick Film, 100Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17609
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCA0603100RFKEAHP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RCA-HP
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm