  • RC55LF-D-13R-B-B
RC55LF-D-13R-B-B
advertisement
Manufacturer No:
RC55LF-D-13R-B-B
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-RC55LF-D-13R-B-B
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 13Ohm,
Step5Bar-code shipping tag
RC55LF-D-13R-B-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    13Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    7.2mm