  • RC3-2.5-01LS
RC3-2.5-01LS
advertisement
Manufacturer No:
RC3-2.5-01LS
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
HK JDW NO:
507-RC3-2.5-01LS
Package:
Module
Datasheet:
RC3-2.5-01LS
Description:
MARLOW INDUSTRIES RC3-2.5-01LS THERMOELECTRIC MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RC3-2.5-01LS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    130°C
  • Series
    RC3-2.5
  • Size / Dimension
    Rectangular - 20.50mm Lx16.00mm W
  • Feature
    Lead Wires, Lapped, Sealed
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    1.2Ohms
  • Power Rating
    6W
  • Lead Length
    100mm
  • Current - Max
    2.5A
  • Voltage - Max
    3.6V
  • Qmax @ Th
    6.0W @ 25°C
  • Delta Tmax @ Th
    65°C @ 27°C
  • Number of Stages
    1
  • Height
    3.94mm
  • Width
    16mm