  • RC2512JK-071K1L
RC2512JK-071K1L
advertisement
Manufacturer No:
RC2512JK-071K1L
HK JDW NO:
898-RC2512JK-071K1L
Datasheet:
RC2512JK-071K1L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 1.1kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8255
Step5Bar-code shipping tag
RC2512JK-071K1L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.1mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm