  • RC2512JK-07180KL
RC2512JK-07180KL
advertisement
Manufacturer No:
RC2512JK-07180KL
HK JDW NO:
898-RC2512JK-07180KL
Datasheet:
RC2512JK-07180KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 180kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5007
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC2512JK-07180KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180kOhm
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm