  • RC2010FK-07220KL
RC2010FK-07220KL
advertisement
Manufacturer No:
RC2010FK-07220KL
HK JDW NO:
898-RC2010FK-07220KL
Datasheet:
RC2010FK-07220KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 220kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5377
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC2010FK-07220KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    2.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm