  • RC1587T33
RC1587T33
advertisement
Manufacturer No:
RC1587T33
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-RC1587T33
Package:
TO-220-3
Datasheet:
RC1587T33
Description:
Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro 3.3V Specialized Voltage Regulator 0°C~125°C RC1587 TO-220-3
Quantity:
In Stock : 37945
Step5Bar-code shipping tag
RC1587T33
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro
  • Base Part Number
    RC1587
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input
    5.1V~7V
  • Voltage - Output
    3.3V