  • RC1587T15
RC1587T15
advertisement
Manufacturer No:
RC1587T15
HK JDW NO:
699-RC1587T15
Package:
TO-220-3
Datasheet:
RC1587T15
Description:
Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro 1.5V SINGLE Specialized Voltage Regulator 0°C~125°C 3 Pins 3 Terminations TO-220-3
Quantity:
In Stock : 13574
Step5Bar-code shipping tag
RC1587T15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • Applications
    Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input
    3.3V~7V
  • Voltage - Output
    1.5V
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    3A