  • RC12JT9M10
RC12JT9M10
advertisement
Manufacturer No:
RC12JT9M10
HK JDW NO:
762-RC12JT9M10
Datasheet:
RC12JT9M10
Step5Bar-code shipping tag
RC12JT9M10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.142Diax0.374L 3.60mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Temperature Coefficient
    1734 ppm/°C
  • Resistance
    9.1MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.7 mm