  • RC1218FK-0712KL
RC1218FK-0712KL
advertisement
Manufacturer No:
RC1218FK-0712KL
HK JDW NO:
898-RC1218FK-0712KL
Datasheet:
RC1218FK-0712KL
Step5Bar-code shipping tag
RC1218FK-0712KL
    33 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    4.6mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm