  • RC1210DR-0780R6L
RC1210DR-0780R6L
advertisement
Manufacturer No:
RC1210DR-0780R6L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RC1210DR-0780R6L
Package:
1210
Datasheet:
Description:
Thick Film, 80.6Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RC1210DR-0780R6L
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    80.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Dissipation-Max
    500mW
  • Height
    609.6μm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    2.5908mm