  • RC1206JR-134K7L
RC1206JR-134K7L
advertisement
Manufacturer No:
RC1206JR-134K7L
HK JDW NO:
898-RC1206JR-134K7L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 4.7kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 53265
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC1206JR-134K7L
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2014
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 11 1/4 Inch
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    550μm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    1.6mm