  • RC1206FR-1382R5L
RC1206FR-1382R5L
advertisement
Manufacturer No:
RC1206FR-1382R5L
HK JDW NO:
898-RC1206FR-1382R5L
Step5Bar-code shipping tag
RC1206FR-1382R5L
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    82.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    550μm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    1.6mm