  • RC1206FR-132M67L
RC1206FR-132M67L
advertisement
Manufacturer No:
RC1206FR-132M67L
HK JDW NO:
898-RC1206FR-132M67L
Datasheet:
RC1206FR-132M67L
Step5Bar-code shipping tag
RC1206FR-132M67L
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.67MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C