  • RC1206FR-13274KL
RC1206FR-13274KL
advertisement
Manufacturer No:
RC1206FR-13274KL
HK JDW NO:
898-RC1206FR-13274KL
Datasheet:
RC1206FR-13274KL
Step5Bar-code shipping tag
RC1206FR-13274KL
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    274kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C