  • RC1206FR-1022RL
RC1206FR-1022RL
advertisement
Manufacturer No:
RC1206FR-1022RL
HK JDW NO:
898-RC1206FR-1022RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 22Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 9499
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC1206FR-1022RL
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C