  • RC0805FR07113K
RC0805FR07113K
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR07113K
HK JDW NO:
898-RC0805FR07113K
Package:
0805
Datasheet:
RC0805FR07113K
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 113kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR07113K
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    113kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    2mm