  • RC0805FR-131K37L
RC0805FR-131K37L
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-131K37L
HK JDW NO:
898-RC0805FR-131K37L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.37kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-131K37L
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.37kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C