  • RC0805FR-1012K1L
RC0805FR-1012K1L
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-1012K1L
HK JDW NO:
898-RC0805FR-1012K1L
Package:
0805
Datasheet:
RC0805FR-1012K1L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 12.1kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-1012K1L
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C