  • RC0805DR-078K06L
RC0805DR-078K06L
advertisement
Manufacturer No:
RC0805DR-078K06L
HK JDW NO:
898-RC0805DR-078K06L
Datasheet:
RC0805DR-078K06L
Step5Bar-code shipping tag
RC0805DR-078K06L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.06kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm