  • RC0603JR-133R9L
RC0603JR-133R9L
advertisement
Manufacturer No:
RC0603JR-133R9L
HK JDW NO:
898-RC0603JR-133R9L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.9Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603JR-133R9L
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%