  • RC0603FR-10113KL
RC0603FR-10113KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-10113KL
HK JDW NO:
898-RC0603FR-10113KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 113kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-10113KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    113kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, PAPER, 10 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C