  • RC0603FR-074K99
RC0603FR-074K99
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-074K99
HK JDW NO:
898-RC0603FR-074K99
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 4.99kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-074K99
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhm
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C