  • RC0603F205CS
RC0603F205CS
advertisement
Manufacturer No:
RC0603F205CS
HK JDW NO:
703-RC0603F205CS
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
RC Series, Thick Film, 2MOhms, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RC0603F205CS
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    2MOhms
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V