  • RC0402FR-13390KL
RC0402FR-13390KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0402FR-13390KL
HK JDW NO:
898-RC0402FR-13390KL
Package:
Datasheet:
RC0402FR-13390KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 390kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0402FR-13390KL
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    390kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm