  • RC0402FR-13121RL
RC0402FR-13121RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0402FR-13121RL
HK JDW NO:
898-RC0402FR-13121RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 121Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0402FR-13121RL
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    121Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C