  • RC0100FR-0724KL
RC0100FR-0724KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0100FR-0724KL
HK JDW NO:
898-RC0100FR-0724KL
Datasheet:
RC0100FR-0724KL
Description:
RC Series, Thick Film, 24kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 153620
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC0100FR-0724KL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm