  • RC0100FR-0712K7L
RC0100FR-0712K7L
advertisement
Manufacturer No:
RC0100FR-0712K7L
HK JDW NO:
898-RC0100FR-0712K7L
Datasheet:
RC0100FR-0712K7L
Description:
RC Series, Thick Film, 12.7kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RC0100FR-0712K7L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm