  • RBR5LAM30BTFTR
RBR5LAM30BTFTR
advertisement
Manufacturer No:
RBR5LAM30BTFTR
HK JDW NO:
687-RBR5LAM30BTFTR
Datasheet:
RBR5LAM30BTFTR
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 150°C Max 150μA @ 30V 2-Termination Tape & Reel (TR) SOD-128 Surface Mount
Quantity:
In Stock : 6677
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RBR5LAM30BTFTR
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    150μA @ 30V
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Output Current-Max
    5A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    30V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    30V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    100A
  • Forward Voltage-Max
    0.49V