  • RBR3L30BTE25
RBR3L30BTE25
advertisement
Manufacturer No:
RBR3L30BTE25
HK JDW NO:
687-RBR3L30BTE25
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 530mV @ 3A 150°C Max 80μA @ 30V 2-Termination Tape & Reel (TR) DO-214AC, SMA Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
RBR3L30BTE25
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    80μA @ 30V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    530mV @ 3A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Output Current-Max
    3A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    30V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    30V
  • Average Rectified Current
    3A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    40A