  • RBFJR1000F
RBFJR1000F
advertisement
Manufacturer No:
RBFJR1000F
HK JDW NO:
890-RBFJR1000F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
RBF Series, Metal Foil, 100mOhms, 1W, ±1%, -65°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RBFJR1000F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Series
    RBF
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    100mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm