  • RB510VM-30FHTE-17
RB510VM-30FHTE-17
advertisement
Manufacturer No:
RB510VM-30FHTE-17
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-RB510VM-30FHTE-17
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
RB510VM-30FHTE-17
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RB510VM-30FHTE-17
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    300nA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    460mV @ 10mA
  • Forward Current
    100mA
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Output Current-Max
    0.1A
  • Forward Voltage
    460mV
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    30V
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    500mA