  • RACM40-15S
RACM40-15S
advertisement
Manufacturer No:
RACM40-15S
HK JDW NO:
655-RACM40-15S
Package:
Datasheet:
RACM40-15S
Description:
Quantity:
In Stock : 2160
Step5Bar-code shipping tag
RACM40-15S
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    172g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    MEDLINE RACM40 (40W)
  • Size / Dimension
    3.60Lx2.38W x 1.31 H 91.4mmx60.5mmx33.3mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    13.5V
  • Max Output Current
    2.67A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    2.67A
  • Output Power
    40W
  • Max Output Voltage
    16.5V
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    33.3mm