  • RACM18-12SER
RACM18-12SER
advertisement
Manufacturer No:
RACM18-12SER
HK JDW NO:
655-RACM18-12SER
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
RACM18-12SER
Description:
CONV AC/DC 18W 90-264VIN 12VOUT
Step5Bar-code shipping tag
RACM18-12SER
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    88g
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C With Derating
  • Series
    MEDLINE RACM18-ER (18W)
  • Size / Dimension
    2.09Lx2.00W x 0.98 H 53.0mmx51.0mmx25.00mm
  • Feature
    IP68, Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    86%
  • Output Voltage
    12V
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.5A
  • Output Power
    18W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Line Regulation
    1%
  • Height
    24.5mm