  • RA4405K100-FA
RA4405K100-FA
advertisement
Manufacturer No:
RA4405K100-FA
HK JDW NO:
192-RA4405K100-FA
Package:
Radial
Datasheet:
RA4405K100-FA
Description:
Angstor® RA 4μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 80V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Quantity:
In Stock : 3314
Step5Bar-code shipping tag
RA4405K100-FA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Angstor® RA
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.201W 11.40mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESR; Low ESL; Long Life
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    4μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    80V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.382 9.70mm