  • RA20117A47000KB10
RA20117A47000KB10
advertisement
Manufacturer No:
RA20117A47000KB10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RA20117A47000KB10
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Vishay RA20117 Series BO10 Screw Termination High Power Wire Wound Resistor, 4.7k 10% 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RA20117A47000KB10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Diameter
    23mm
  • Length
    117mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    10
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50W