  • R88M-WP75030H-BS1
R88M-WP75030H-BS1
advertisement
Manufacturer No:
R88M-WP75030H-BS1
HK JDW NO:
607-R88M-WP75030H-BS1
Package:
Datasheet:
Description:
SERVOMOTOR 3000 RPM 200VAC
Step5Bar-code shipping tag
R88M-WP75030H-BS1
  • Weight
    13lbs 5.9kg
  • Mounting Hole Spacing
    5.709 (145.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 4.724 x 4.724 120.00mmx120.00mm
  • Feature
    Brake, Key
  • Voltage - Rated
    200VAC
  • Power Rating
    750W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    338.5 / 2390
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.630 (16.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.575 40.00mm