  • R88M-WP10030T-WS1
R88M-WP10030T-WS1
advertisement
Manufacturer No:
R88M-WP10030T-WS1
HK JDW NO:
607-R88M-WP10030T-WS1
Package:
Datasheet:
Description:
SERVOMOTOR 3000 RPM 200VAC
Step5Bar-code shipping tag
R88M-WP10030T-WS1
  • Weight
    1.5lbs 680.4g
  • Mounting Hole Spacing
    2.756 (70.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Feature
    Key, Waterproof
    AC Motor
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    200VAC
  • Power Rating
    100W
  • Encoder Type
    Absolute
  • Power - Rated
    100W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    45.03 / 318
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.315 (8.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.984 25.00mm